Test znajomości z lektury latarnik

Pobierz

Udostępnij Udostępnij wg Milena285.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. W cytowanym fragmencie znajduje się jedno zdanie wykrzyknikowe.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Z drugie stronybalkonu widziałSkawiński, akna dłoni, Aspinwalli ego ruchliwyport,awnimlasmasztów,łodzieiłódki;niecozaśdale białedomyiwieżycz-ki miasta.. Z wysokości latarni domki były podobne do gniazd mew, łodzie do żuków, a ludzie poruszali się ak małe punkcikina białym, kamiennymbulwarku.. Z rana lekkiTest z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. /0 - 1/szlakpiany.. 5.czy wyspa na której przebywał latarnik była piaszczysta ?. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!. Przetestuj swoją wiedzę.Pytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik ?. 7.co przywozono .Historia samotnego tułacza Skawińskiego chwyta za serca kolejne pokolenia czytelników.. Szukaj.. 6.ile razy w tygodniu przybywała łódź z Aspinwall ?. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Latarnik - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Latarnik.. 4. w którym dniu tugodnia latarnik mógł opuszczać latarnię ?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. natixx36 31 grudnia 2017 Super lektura..

W jakim kraju znalazł posad ę latarnika?

Przerwij test.. Zmień szablon .Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt.. Pewnego razu zaginął latarnik z Aspinwall, niedaleko Panamy.. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. Quizy Os. .. Test z lektury "Latarnik" Henryka Sienkiewicza.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Rozwiąż test!Trudny test z lektury Latarnik, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. 3.Jaką funkcje pełniła latarnia ?. Nieprzyjemnie robi się testy z błędami, przez to ci, którzy nie znają dobrze książki, mogą popełnić błędy na sprawdzianie.Henryk Sienkiewicz, Latarnik.. Latarnik a pozytywizm.. Lotnik znalazł się na pustyni a) z powodu awarii samolotuZnajomość lektury "Sposób na Elfa".. Udostępnij.. Jest utworem prozatorskim - w tej epoce dominuje proza.Na koniec zaś sprawdzający znajomość lektury Latarnik test usunie wszystkie wątpliwości co do stopnia przyswojenia materiału.. Niemniej utwór powstał już w epoce następnej.. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. Została uznana za jedną z najlepszych nowel polskich autorów.Plik Latarnik test treści.doc na koncie użytkownika Domcia53 • folder Ściągi • Data dodania: 17 mar 2011..

Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.

Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.. Polub.. (przed Skawińskim ) 2.ile czasu potrzebowano na znalezienie nowego latarnika ?. W utworze kluczową rolę odgrywa Pan Tadeusz - wielka romantyczna lektura.. Rozpoznasz postacie z Miraculous w filtrach?TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii.. Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.2.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. .Lektury Latarnik / Latarnik.. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.Plik LATARNIK Henryk Sienkiewicz.rtf na koncie użytkownika piotrek74 • folder Test • Data dodania: 14 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .Temat: Test ze znajomości lektury "Mały Książę"..

Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?

Nowela Sienkiewicza po raz pierwszy opublikowana została w "Niwie" w 1881r.. HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK" Gr.. Test zawiera 20 pytań.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1.. Test składa się z 12 pytań.. Wymie ń przynajmniej trzy zawody, które wykonywał w trakcie tułaczki po świecie.. Sprawdź swoją wiedzę.Latarnik - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Latarnika.. Skomentuj.. Mały Książę oglądał zachód słońca 43 razy, a takiej odpowiedzi nie podano, poza tym miał dwa wulkany czynne i jeden wygasły.. Ale kanclisćie dał kase na piecyk.. Latarnia w Zatoce Moskitów, pełnej mielizn i gęstych mgieł, stanowiła jedyne wskazanie bezpiecznej drogi dla statków płynących z Nowego Jorku do Panamy oraz dla ruchu .Test jest okej, ale niestety zauważyłam błędy.. Główny bohater był emigrantem politycznym.. Wzruszony lekturą "Pana Tadeusza" Skawiński śni o: 0-1 a) swej rodzinnej wsi b) oceanie c) ojcu i matce 2.. 22 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. zwaliłam na 5 pytaniu.. Motyw.. Czy nadajesz się na MORSA?. Jego zadaniem jest: 0-1 a) wyrażenie tęsknoty bohatera do polskiej przyrody b) lepsze ukazanie faktu, iż noc jest zimna c) zwrócenie uwagi na ciemność nocy 3.Streszczenie szczegółowe 1..

Poprzedni latarnik zostawił dużo książek.

Jakiej narodowo ści był bohater noweli?. Rozwiąż test!Test sprawdzający dla szkół gimnazjalnych z lektury H. Sienkiewicza "Latarnik", dzięki któremu kompleksowo przygotujesz się do sprawdzianu lub ustnej odpowiedzi z języka polskiego.. Latarnik - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Latarnik do nich należy.. Więcej.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Latarnik, poziom trudnySama pisałam test z "Latarnika" bardzo podobny do tego.. by ewelinasylla .Wybierz test z rozdziału Latarnik lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum.. egzamin ósmoklasisty Henryk Sienkiewicz Latarnik Latarnik quiz Latarnik test lektury lektury szkolne pan tadeusz szkoła podstawowa test z lektury Latarnik.NARZ ĘDZIA SPRAWDZAJ ĄCE - ANEKS DO PLANU WYNIKOWEGO Test ze znajomo ści tre ści lektury "Latarnik" - badanie umiej ętno ści czytania ze zrozumieniem 1.. Milionerzy: Among Us!. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Także temat jest rodem z romantyzmu - tęsknota za ojczyzną, los emigranta.. Wyszukanie nowego latarnika było obowiązkiem konsula Stanów Zjednoczonych rezydującego w Panamie, Izaaka Falconbridge'a.. Test składa się z 12 pytań.. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. Edytuj elementy.. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. IISprawdzian z lektury ,,Latarnik" .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Osadź .. Gdzie toczy się akcja utworu?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt