Streszczenie w punktach ania z zielonego wzgórza

Pobierz

Ania, płacząc, wykonała polecenie.. O przyczynach tej decyzji Maryla opowiada swojej sąsiadce - Pani Linde.. Potrzebowali pomocy w gospodarstwie.. Ania zamieszkała na niewielkiej porębie, zajmując się ośmiorgiem dzieci.. Wyjaśnienie pomyłki.. W Długiej Rzece.. Zaskoczenie Maryli, jej niechęć do Ani i postanowienie odesłania dziewczynki do sierocińca.. Jej ojciec nazywał się Walter Shirley i był nauczycielem w tamtejszym liceum.. Mieszkała u różnych osób po .Przydatność 60% Ania z Zielonego Wzgórza.. N aszczęście znajduje ona dom.. 13.Ania przeprasza panią Małgorzatę.. Tymczasem Mateusz udaje się po dziecko na stację.Całe zamieszanie miało zostać szybko rozwiązane i Ania miała wrócić do domu dla sierot, a na jej miejsce miał zostać wysłany chłopiec.. Maryla poznaje smutne dzieciństwo.. Od znalezienia się na Zielonym Wzgórzu.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka.. Postanowili przyjąć do swego domu jakiegoś chłopca - sierotę, by pomagał im w gospodarstwie.Plan wydarzeń "Ani z Zielonego Wzgórza", Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lektury.Ania zdobywa sympatię Mateusza.. Bohaterka trafiła pod opiekę pani Thomas.Pan Bell- przełożony szkółki niedzielnej.. 14.Przyjaźń z Dianą Barry.. Ania z Zielonego Wzgórza - plan wydarzeń.Ania zostaje na Zielonym Wzgórzu.. Ania Shirley urodziła się w 1866 roku w Bolingbroke w Nowej Szkocji..

"Ania z Zielonego Wzgórza":Napisz w punktach przebieg wydarzeń.

To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćStreszczenie szczegółowe "Ani z Zielonego Wzgórza" Streszczenie opracowane na podstawie tłumaczenia Magdaleny Skarbek Rozdział pierwszy.. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni.. Jej rodzice byli nauczycielami.. Jednak los okazał się dla niej łaskawy.Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley.. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie, plan wydarzeń Streszczenie Historia Ani z Zielonego Wzgórza rozpoczyna się w dniu, w którym rodzeństwo Mateusz oraz Maryla adoptują dziewczynkę.. Po posiłku Maryla zaprowadziła ją na facjatkę i poprosiła, aby przebrała się w koszulę nocną i położyła się spać.. Kiedy Maryla wróciła po paru minutach, usłyszała, że dla dziewczynki będzie to najgorsza noc, jaką kiedykolwiek .Jednak pewnego wieczoru, gdy obie dziewczynki były bez opiekunów w domu, zdyszana Diana przybiegła do Ani, mówiąc jej, że Minnie- siostra Diany- ma chorobą zwaną krupem.. Na skutek nieporozumienia w ich domu zjawiła się jedenastoletnia Ania Shirley z Domu Sierot.. Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley..

0%Informacje o Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie, analiza - w archiwum Allegro.

Ojciec dziewczynki nazywał się Walter Shirley, a matka Berta Shirley z domu Willis.. Postanowili przyjąć do swego domu jakiegoś chłopca sierotę, by pomagał im w gospodarstwie.. Początki jednak wcale nie były proste.. Zdziwienie pani Małgorzaty Linde Małgorzata Linde mieszkała w małej posiadłości przy szerokiej drodze prowadzącej do Avonlea.. Żadne z nich nie miało dzieci i przez wiele lat starali się sami prowadzić gospodarstwo.. W Głębokiej Rzece.. Przybycie Ani na Zielone Wzgórze.. Matka miała na imię Berta i wcześniej także była nauczycielką.. Pewnego dnia zdecydowali jednak, że potrzebna jest im jakaś pomoc.Maryla i Mateusz Cuthbert, rodzeństwo, mieszkali w domu na Zielonym Wzgórzu.. Charakterystyka Ani: Ania Shirley urodziła się w nowej Szkocji, jej rodzice buli nauczycielami, gdy miała 3 miesiące umarli.. Panna Stacy- ukochana nauczycielka Ani Książka Ania z Zielonego to powieść o losach 11 letniej Ani- dziewczynki z sierocińca, przygarniętej przez Marylę i Mateusza.. Decyzja Maryli dotycząca pozostawienia Ani na Zielonym Wzgórzu.. Chcieli, aby ktoś zaopiekował się nimi na starość.. Ania była załamana, nie chciała podziwiać Zielonego Wzgórza, by bardziej potem nie tęsknić.. Byli biedni i zamieszkiwali w małym żółtym domku..

Na Zielonym Wzgórzu.Opowiedz własnymi słowami streszczenie " Ani z Zielonego Wzgórza " oraz charakterystykę Ani .

Question from @Blackmax123 - Szkoła podstawowa - Polski Zmarli na febrę, gdy miała 3 miesiące.. ''Ania z Zielonego Wzgórza'' - streszczenie 2012-12-26 22:48 Pewnego czerwcowego popołudnia pani Małgorzata Linde, osoba, która w Avonlea słynęła ze swojej wiedzy o wszystkim i wszystkich, siedziała w oknie swojego domu i szydełkowała kolejną kołdrę.Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Ania z Zielonego Wzgórza Losy Ani Shirley Ania Shirley urodziła się w Bolingbroke, w Nowej Szkocji.. Ania szybko pobiegła na Sosnowe Wzgórze i uzdrowiła małą Minnie .. Tak zaczęło się życie Ani na Zielonym Wzgórzu.. 12.Wizyta pani Linde.. Jest tez bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie Maryla i Mateusz Cuthbert, rodzeństwo, mieszkali na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie, w domu na Zielonym Wzgórzu.. Poznajemy na stacji Bright River, gdzie czekała na Mateusza i dokąd przywiozła ją z sierocińca pani Spencer.Ania z Zielonego Wzgórza.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Jakież było jej rozczarowanie, gdy dowiedziała się, że rodzeństwo Cuthbertów oczekuje chłopca..

Data zakończenia 2014-03-31 - cena 2,50 złProblematyka ani z zielonego wzgórza (pouczenia z ksiązki) w pod punktach jesli ktoś zrobi bardzo dziekuje.

Dziewczynkę wzięła do siebie pani Hammond.. Streszczenie lektury: ,,Ania z Zielonego Wzgórza.. Od pewnego czasu w Avonlea był nowy pastor.. Przez dwa lata była nieustannie zmęczona i nie miała czasu, by uczęszczać do szkoły.Przydatność 75% Streszczenie lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. Ania przyjaźniła się bardzo z jego żoną p. Allan.Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. Część 1.. Jednak gdy Maryla usłyszała smutną historię dziewczyny, postanowiła, że Ania zostanie u nich.. * Odebranie Ani ze stacji * Ania wprowadza się do domu na Zielonm Wzgórzu * Zapoznanie z Marylą * Pomoc przyszywanym rodzicom * Poznanie Diany * Wiele ciekawych i niebezpiecznych przygód takich jak Pomalowanie włosów na zielono * Wyjazd Ani na studia * Śmierć brata Maryli * Powrót i praca jako nauczycielka Koniec mam nadzieję że pomogłam ;)Ania z Zielonego Wzgórza - plan wydarzeń.. Obrażenie i przeprosiny pani Linde.Pewnego dnia pan Thomas zginął pod kołami pociągu.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt