Opowiadanie niewidomej dziewczynki katarynka

Pobierz

Nagle, gdy otwierał książkę telefoniczną, by poszukać numeru do okulisty, usłyszał pukanie do drzwi.. Dziewczynka biegała po pokoju, tańczyła, śmiała się od ucha do ucha, a z jej buzi prawie nigdy nie schodził smutek.Gdyby nie nagłe pojawienie się kataryniarza, i katarynki oczywiście, pan Tomasz nigdy by nie postanowił zaopiekować się niewidomą dziewczynką.. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. Question from @Damian2262 - Szkoła podstawowa - Polski Latem nosił on wy-Stró kwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połysku ące ak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder².Przydatność 80% Dalsze losy niewidomej dziewczynki - "Katarynka''.. Tych mecz.Nowela obrazuje los nieszczęśliwej, niewidomej dziewczynki i bogatego mecenasa, który przezwycięża swoje uprzedzenia, by ofiarować nieszczęsnej chwile radości.. 6 A LEKCJA 21.05.20.. Mała sąsiadka nie wyróżnia się szczególnie na tle innych dzieci.Dalsze losy niewidomej dziewczynki - "Katarynka''.. Losy bohaterów połączyła katarynka (bohater tytułowy), która wpływa na rozwój wydarzeń.. Dziewczynka biegała po pokoju, tańczyła, śmiała się od ucha do ucha, a z jej buzi prawie nigdy nie schodził smutek.. Temat: Spotkanie dwóch światów - pana Tomasza i niewidomej dziewczynki..

- zawołał.Historia niewidomej dziewczynki z noweli katarynka.

zadanie dodane 27 marca 2011 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa] katarynka.. Mężczyzna postanowił więc finansować zabieg małej sąsiadki.Kl.. Mężczyzna postanowił więc finansować zabieg małej sąsiadki.Dalsze losy bohaterów noweli - opowiadanie twórcze.. Zagadnienia do lektury: B. Prus, Katarynka.. Najbardziej lubiła muzykę katarynek.Jak się wkrótce okazało była to niewidoma osóbka, której jedyną radością był taniec w rytm muzyki z katarynki.. Moja historia… - opowiadanie niewidomej dziewczynki, bohaterki noweli "Katarynka" ( narracja 1 - osobowa).W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.. Powinienem był zająć się nim od dawna - pomyślał mecenas.. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. Miał szerokie grono przyjaciół, w którym był lekarz o imieniu Krzysztof.Bolesław Prus - Katarynka - Dalsze losy niewidomej dziewczynki - Opowiadanie Dominika Grabowska 20 sierpnia, 2013 język polski, Szkoła podstawowa 1 Comment Pewnego dnia pan Tomasz wybiegł ze swego gabinetu z listą najlepszych okulistów..

napisz opowiadanie odtworcze w narracji pierwszoosobowej.

Cieszyła się wtedy ponieważ słyszała wiele dwięków.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.. Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc.. napisz opowiadanie odtworcze w narracji .Charakterystyka niewidomej dziewczynki, Ośmioletnia ociemniała dziewczynka wraz z matką i jej koleżanką od niedługiego czasu zamieszkuje lokal przeznaczony dla mniej zamożnych najemców, mieszczący się na wprost okien pana Tomasza.Witamy na .Zadanie: napisz opowiadanie z dialogiem o tym jak potoczyły się dalsze losy pana tomasza na podstawie lektury katarynka proszę o pomoc z polakaProsze o pomoc jak napisac opowiadanie z dialogiem mam takie zadanie z polskiegio.Pytanie jest takie;Dalsze losy Pana Tomasza i niewidomej dziewczynki.Z lektury Katarynka.Prosze o pomoc.. Autor opisuje problem konieczności niesienia pomocy pokrzywdzonym przez los.Katarynka Na ulicy Miodowe co dzień około południa można było spotkać egomościa¹ w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskie .. Pan Tomasz był tym zadowolony.Pana Tomasza, jednego z głównych bohaterów noweli pozytywistycznej "Katarynka" pióra Bolesława Prusa, poznajemy poprzez wypowiedzi trzecioosobowego narratora utworu..

Był to jego dobry znajomy.Historia niewidomej dziewczynki z noweli katarynka .

Nie tylko to wywoływało uśmiech na jej ustach, również spacery wraz z panem Tomaszem do doktora i z powrotem bardzo ją uspokajały.. - świat przedstawiony; opis bohaterów; przemiana bohatera - rozpoznawanie fikcji literackiej - elementy realistyczne w utworze - opowiadanie o wydarzeniach fabuły - kolejność zdarzeń i ich wzajemna .Odpowiedź: losy niewidomej dziewczynki są zaskakujące i ciężkie do uwierzenia.. Na początku lektury dowiadujemy się jedynie, że pan Tomasz mieszka w Warszawie, o czym informują nas nazwy ulic i placów, którymi lubił przechadzać się mężczyzna.Katarynka - dalsze losy bohaterów.. Autor noweli opisuje smutne losy niewidomego dziecka i ich znaczenie dla dalszego postępowania głównego bohatera.Pan Tomasz wkońcu znalazł odpowiedniego okulistę dla małej, niewidomej dziewczynki.Oprócz tego sprawił jej również przyjemność tym, że kazał swoim sługom codziennie wpuszczać kataryniarzy.. W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc.. -1 głos.Bohaterem "Katarynki" jest pan Tomasz, zamożny prawnik w średnim wieku.. Nazywał się doktor Leon Lederman.Katarynka - Przykładowe wypracowania 1.Charakterystyka mecenasa Tomasza, bohatera "Katarynki" Bolesława Prusa..

Czyli najważniejszym bohaterem noweli jest katarynka właśnie!

Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. Zadzwonił do pewnego lekarza, który mieszkał w Paryżu.. Był to jego dobry znajomy.. opowiadanie.ejusiaPan Tomasz wkońcu znalazł odpowiedniego okulistę dla małej, niewidomej dziewczynki.Oprócz tego sprawił jej również przyjemność tym, że kazał swoim sługom codziennie wpuszczać kataryniarzy.. Ale w noweli ważna jest puenta, czyli celne, znaczące zakończenie.utwór jednowątkowy - losy pana Tomasz i dziewczynki połączyła muzyka katarynki ( małym odstępstwem jest przedstawienie biografii adwokata, obejmującej kilkadziesiąt lat), dwoje bohaterów - pan Tomasz i niewidoma dziewczynka, punkt kulminacyjny - pojawienie się na podwórku kamienicy katarynki - któryNiewidoma sąsiadka bohatera cieszyła się, że ma szansę znów widzieć.. Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc.Paweł był moim najlepszym przyjacielem.. Cieszyła się wtedy, ponieważ słyszała wiele dźwięków.. Zakres lektur: 1.. Miał szerokie grono przyjaciół, w którym był lekarz o imieniu Krzysztof.PRACA KLASOWA NR 1 .W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.. Wprost nie można zliczyć tych godzin poświeconych na grę w piłkę.. Nie tylko to wywoływało uśmiech na jej ustach, również spacery wraz z panem Tomaszem do doktora i z powrotem bardzo ją uspokajały.. Niewidoma sąsiadka bohatera cieszyła się, że ma szansę znów widzieć.. napisz opowiadanie odtworcze w narracji pierwszoosobowej.. Miał szerokie grono przyjaciół, w którym był lekarz o imieniu Krzysztof.Charakterystyka niewidomej dziewczynki Ośmioletnia ociemniała dziewczynka wraz z matką i jej koleżanką od niedługiego czasu zamieszkuje lokal przeznaczony dla mniej zamożnych najemców, mieszczący się na wprost okien pana Tomasza.. kiedy Pan Tomasz zobaczył na podwórku grającego kataryniarza a na przeciw w oknie tańcząca i klaszcząca w rączki dziewczynkę, w sercu pana mecenasa coś pękło.Historia niewidomej dziewczynki z noweli katarynka .. ("Katarynka") -Biedne dziecko!. Mężczyzna postanowił więc finansować zabieg małej sąsiadki.Bolesław Prus - Katarynka - Dalsze losy niewidomej dziewczynki - Opowiadanie Dominika Grabowska20 sierpnia, 2013język polski, Szkoła podstawowa1 Comment Pewnego dnia pan Tomasz wybiegł ze swego gabinetu z listą najlepszych okulistów.. Gatunek literacki Nowela - krótki utwór literacki, pisany prozą, przypominający trochę opowiadanie.. Wiele chwile spędziliśmy razem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt