Krótkie objaśnienie wyrazu w słowniku

Pobierz

Słownik poprawnej polszczyzny - tam znajdziesz odpowiednią odmianę przez przypadki, znaczenia krótkie.. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.treść objaśnienia, definicji wyrazu lub wyrażenia np. w słowniku krzyżówka, szarada, hasło do krzyżówki, odpowiedzi,Poradnia Językowa PWN - kompendium wiedzy językowej w postaci pytań i odpowiedzi znanych ekspertów: pisownia, gramatyka, składnia, wymowa.Słownik ortograficzny - trudności związane z napisaniem wyrazu Słownik języka polskiego - znajdziesz tam wyjaśnienia wyrazów pochodzenia polskiego.. Na przykład:Słownik - wydawnictwo obrazujące zasób słowny (lub jego część) języka lub porównujące różne języki pod względem leksykalnym.Słownik tworzy zbiór definicji słów lub wyrażeń ułożonych i opracowanych według określonej zasady.. Synonimy słowa objaśnienie: komentarz, wyjaśnienie, wytłumaczenie, interpretacja, uzasadnienie, tłumaczenie, eksplikacja, uwaga, odsyłacz, uzupełnienie, uwidocznienie, unaocznienie, ukazanie, przypis, adnotacja, notatka, egzegeza, obserwacja,Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe.. Jeżeli znasz inne znaczenia pasujące do hasła "objaśnienie znaczenia wyrazu" możesz dodać je za pomocą formularza dostępnego w zakładce Dodaj nowy.Słowo objaśnienie posiada 158 synonimów w słowniku synonimów..

Shorts nur PL krótkie spodenki, szorty: 4.

Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.Czy to prawda że w średniowieczu tłum gonił ludzi kturyh nie torerowali tak jak w ffilmie edwar nożyco reki 2021-01-18 05:02:04 Czy tylko ja uwazam że gadanie że niemcy sa źli bo wywołali jest głupie 2021-01-18 03:27:51Słownik języka polskiego.. Jeżeli znasz inne znaczenia pasujące do hasła "objaśnienie znaczenia wyrazu, wyrażenia lub pojęcia" możesz dodać je za pomocą formularza znajdującego się w zakładce Dodaj nowy .słownik ortograficzny - szukasz poprawnie napisanych słów słowniik jęzuka polskiego - jest w nim tłumaczenie co dany wyraz oznacza słownik synonimów- są w nim wyrazy bliskoznaczme słownik archaizmów - są tam słowa których już się nie używa oraz tłumaczenie co oznaczały słownik frazeologizmów - znajdziesz tam związki frazeologiczne i ich tłumaczenie słownik skrótów .Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe.. Najlepsze synonimy i wyrazy bliskoznaczne w sieci.Słowo wyjaśnienie posiada 194 synonimy w słowniku synonimów.. Jeżeli znasz inne znaczenia pasujące do hasła "definicja" możesz dodać je za pomocą formularza znajdującego się w opcji Dodaj nowy.Pamiętaj, aby opisy były krótkie i trafne.Słowniki bowiem wielkie, kosztowne nie są dostępne dla ludzi średnio zamożnych, a poszukiwania w nich połączone są z mozołem..

Hasło krzyżówkowe "objaśnienie znaczenia wyrazu" w słowniku szaradzisty.

Słownik frazeologiczny - do tłumaczenia przysłów.Jego pisownia została uwarunkowana historycznie i pochodzi prawdopodobnie od starosłowiańskiej cząstki krot, która przekształciła się w słowo krótki.. objaśnić — objaśniać.. Na przykład, jeśli użytkownik wprowadzi słowo "wymysł", program InCopy wyszuka synonimy, np. "fikcja" i "wytwór wyobraźni", słowa pokrewne, np. "zmyślanie" i "fantazja", oraz antonimy, np. "fakt".Ciekawe, jak brzmiałaby odpowiedź na pytanie - w którym państwie chciał(a)byś się urodzić dzisiaj abstrahując od uczuć patriotycznych.. Przy słowie podany jest schemat odmiany, a także krótka definicja: co dane słówko znaczy.. Struktura słownika dzieli się na artykuły hasłowe ułożone w porządku alfabetycznym, rzadziej tematycznym lub gniazdowym (w oparciu o .Słownik synonimów rekomendowany przez prof. Jerzego Bralczyka.. Słownik frazeologiczny zawiera darmową bazę wiedzy niezbędną dla uczniów, studentów i nauczycieli wszystkich typów szkół i uczelni.1.. Zapytać przeciętnego Polaka, Ukraina, Czeczena, Amerykanina, Indoneza, Japona, Wietnama, Nowozelanda itp. Sporządzić tabelkę - w pionie państwo pytanego, w poziomie państwo winszowane sobie.. Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła "objaśnienie znaczenia wyrazu, sprecyzowanie jego treści umożliwiające poprawne wykorzystanie" możesz je dodać za pomocą poniższego formularza..

Pamiętaj, aby nowe definicje były krótkie i trafne.

«udzielić niezbędnych informacji na jakiś temat».objaśnienie: enukleacja: objaśnienie: enuncjacja: objaśnienie: glosa: objaśnienie: głos: objaśnienie: ilustracja: objaśnienie: informacja: objaśnienie: inskrypcja: objaśnienie: instruktaż: objaśnienie: instruktaż, interpretacja, legenda: objaśnienie: interpretacja: objaśnienie: klucz: objaśnienie: klucz do rozwiązania sprawyW naszym leksykonie szaradzisty dla hasła "objaśnienie znaczenia wyrazu, wyrażenia lub pojęcia" znajduje się 171 opisów do krzyżówki.. Może to być także opowieść, która nie opisuje zbyt wielu szczegółów.Wirus komputerowy - program komputerowy, posiadający zdolność replikacji, tak jak prawdziwy wirus, stąd jego nazwa.. W naszym słowniku szaradzisty dla hasła "objaśnienie znaczenia wyrazu" znajduje się 191 opisów do krzyżówki.. więcej.. składnia: kolokacje: krótka pozycja (1.1) fale krótkie • biegi krótkie synonimy: (1.1) niedługi (1.2) krótkotrwały, krótkoterminowy (1.3) zwięzły, lakoniczny, skrótowy antonimy: (1.1) długi (1.2) długi .A Kartagina i tak ma być zburzona, a liz umieszczone w słowniku :) ~gosc # 2005-05-05 nie chcę się kłócić, ale erudytą się bywa posiadając rozległą wiedzę ale nie w okreslonej, konkretnej dziedzinie wiedzy a raczej posiadając wiedzę rozległą, z wielu dziedzin.Wielki słownik angielsko-polski, opracowany przez zespół pod red. dr..

objaśnienie «uwaga ułatwiająca zrozumienie czegoś».

hab. Dariusza Jemielniaka i moim, po ponad ośmiu latach pracy zespołu, zawiera 1,8 miliona wyrazów, opisujących kilkaset tysięcy znaczeń (objaśnień, idiomów i przykładów użycia, w tym skrótów, synonimów i wyrazów przeciwstawnych) w ramach ponad dwustu tysięcy definicji.Słownik języka polskiego, ortograficzny, wyrazów obcych i słownik do gier w jednym.. W naszym słowniku krzyżówkowym dla hasła "definicja" znajdują się 274 opisy do krzyżówek.. Określenie krótki używane jest w stosunku do przedmiotów mających niewielką długość albo do wydarzeń i dzieł scenicznych, które nie trwają przez długi czas.. Wirus do swojego działania potrzebuje i wykorzystuje system operacyjny, aplikacje oraz zachowanieużytkownika komputera.Wirusa komputerowego zalicza się do złośliwego oprogramowania.Słownik języka polskiego PWN.. W nim możemy sprawdzić, jak słownik definiuje jakiś wyraz i jaka jest jego poprawna odmiana.. (1.3) Napisz proszę krótką notatkę ze spotkania, nie więcej niż pół strony.. «uczynić coś zrozumiałym dla kogoś».. Kolejne wydanie tego słownika opublikowane w bieżącym miesiącu w niektórych programach serii .Słownik wyrazów bliskoznacznych, zwany również tezaurusem, pozwala wyszukiwać synonimy, słowa pokrewne ze sobą oraz antonimy.. Słownik jest rozwijany z myślą o zastosowaniu do sprawdzania pisowni w programach open-source, do gier słownych (np.Hasło krzyżówkowe "definicja" w słowniku krzyżówkowym.. Synonimy słowa wyjaśnienie: wytłumaczenie, uzasadnienie, objaśnienie, komentarz, tłumaczenie .Dodaj nowe hasło do słownika.. Zusammenfassung die (PL die Zusammenfassungen) podsumowanie, zreasumowanie, krótkie streszczenie: 2.. Każde nowe znaczenie przed dodaniem do naszego słownika na stałe musi zostać zweryfikowane przez .Edupedia.pl - Słownik frazeologiczny - potężna lista haseł..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt