Szczegółowy plan wydarzeń demeter i kora

Pobierz

6.Poszukiwania Kory przez matkę.. Obie kobiety były sobie bardzo bliskie.. Porwanie Kory przez Hadesa.. 7.nazwanie kory jako persefona przez hadesa.. Rozpacz matki.. Porwanie Persefony przez Hadesa.4.. a) 6.Powrót Demeter na Olimp.. To ona sprawiała, że łąki stawały się zielone i można było wypasać na nich zwierzęta.. Demeter - bogini urodzaju, matka szukająca córki.. 3.porwanie kory przez hadesa z miŁoŚci.. 6.Prośby Dzeusa.Plan szczegółowy, oprócz głownych wydarzeń w podpunktach umieszczamy wydarzenia bardziej szczegółowe.. Historia życia Narcyza 4.. Bezskuteczne poszukiwania.. Rozpacz Demeter 9.. Porwanie Persefony przez Hadesa.. Zostawienie Persefony pod opieką nimf.. Rozpacz matki.. 4.Zerwanie białego kwiatu przez Korę i pojawienie się Hadesa.. Bohaterski czyn przyjaciółki Kory, Kyany.. Wyjazd pana Rawlisona i pana Tarkowskiego do Medinet.5.. Plan wydarzeń: 1) Zabawa Kory nad brzegiem morza.. Hades częstuje Korę granatem.. Zrywa czerwone maki, blvkitne dzwonki i jaskry 0 zlotych oczach.. Klątwa rzucona na ziemię 10.. Dzięki niej ziemia karmiła ludzi, wzrastało zboże i owocowały drzewa.. Spotkanie matki z córką.. 8) Podstępny uczynek Hadesa ( Ziarna granatu ) 9) Powrót Kory do matki1.. Demeter - bogini urodzaju, matka szukająca córki,Uzupełnij plan wydarzeniami szczegółowymi.W tym celu jeszcze raz uważnie przeczytaj opowieści i podziel tekst na sześc części-tyle, ile jest głównych punktów zapisanego poniżej planu..

Oto ogólny plan wydarzeń mitu o Demeter i Korze.

2.Prośba Kory o wyjście na łąkę.. Hades porywa Korę.. 4.Zerwanie białego kwiatu przez Korę i pojawienie się Hadesa.. 3) Porwanie Kory przez Hadesa 4) Poszukiwanie córki przez matkę 5) Odkrycie prawdy - Spotkanie z Heliosem 6) Klątwa Demeter - Klęska nieurodzaju 7) Deyzja Zeusa o oddaniu Kory matce.. Obiad u pana Rawlisona.3.. Wyrok Zeusa.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Tworzenie wypowiedzi sporządza plan ramowy i szczegółowy tworzy spójne teksty na tematy związane z poznanymi tekstami kultury uzupełnia plan szczegółowy wydarzeń pracując w grupie, przygotowuje i przedstawia scenkę na podstawie mitu opowiada wydarzenia z punktu widzenia postaci Informacje na temat mit o demeter i kora Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.Plan wydarzeń: 1.Z Chaosu wyłania się Uranos i Gaja.. _____ Postaci mitu.. 5.Reja podaje środek wymiotny Kronosowi, ten zwraca swoje dzieci.. Rozpacz Demeter.5.. Hades częstuje Korę granatem.. 7.Spotkanie Heliosa i pytanie o córkę.. Spotkanie z boginią ciemności, Hekate 11.. Beztroska zabawa na łące.. 3.Kronos za namową Gai zabija Uranosa.. 2) Zerwanie kwiatu narcyzu.. Ukrycie się bogini.9.. 2.Niespodziewane przybycie Hadesa.. 5.Porwanie Kory przez Hadesa.. 10 .Demeter i Kora (plan wydarzeń) 9 marca 2020 0 Przez admin .. 6.Dzeus wypowiada wojnę Kronosowi.Demeter była boginią ziarna i urodzaju..

Plan wydarzeń: 1.

Zabawa Kory na łące.. 2008-09-24 19:29:04; napisz plan wydarzeń z tekstu pt. demeter i kora (ramowy) 2010-09-20 15:41:14Napiszcie błagam plan wydarzeń z mitu demeter i kora z mitów greckich 2011-11-15 15:55:00; Mitologia grecka Kora i Demeter 2011-01-06 12:47:59; napisz plan wydarzeń z tekstu pt. demeter i kora (ramowy) 2010-09-20 15:41:14; Proszę o plan wydarzeń do miniatury teatralnej "Demeter i Kora" z podręcznika do klsy 5 jutro pójdę w świat pilne .Zadanie: uloze plan wydarzen na podstawie mitu quot demeter i kora quot Rozwiązanie: 1 spacer kory na łace 2 zerwanie przez kore kwiatu narcyza 3 uprowadzenie dziewczyny przez Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.1.kora cÓrka bogini ziemi uprawnej demeter.. Bohaterowie mitu o Demeter i Korze.. b) 4.Rozpacz matki.. Zabawa kory na łące 2.. (2/2) Szczegółowy plan wydarzeń, Fiodor Dostojewski - Zbrodnia i kara - streszczenie, opracowanieDEMETER I KORA Nad brzegiem morza, na kwiecistej lqce bawi siv w otoczeniu nimf Kora, c6rka bogini urodzaju Demeter.. 2.Uranos strąca swoje potomstwo do Tartaru.. c) 3.Poszukiwanie córki.. 3.Zezwolenie Demeter (matki) i ostrzeżenie przed białym kwiatem.. Przekształćmy zatem ten plan na bardziej szczegłówy..

5.przybycie demeter do sŁoŃca.

Beztroska zabawa na łące.. Wyjazd .Plan wydarzeń mitu :Demeter i Kora" Zrobiłem już część planu ,ale nie wiem co dalej pomóżcie: 1.Zabawa Kory na łące 2.Zerwanie narcyzu przez córke Demeter.. szczegółowy plan wydarzeń do mitu demeter i kora,plisssss daje 20 za prawidłową i szybka.. Nieodłączną towarzyszką Demeter była jej córka - Persefona, zwana Korą.. Wyrok Zeusa.. do piątku.. Zerwanie kwiatu 5.. Poetycka historia życia Narcyza.. 8.Opowiedzenie zdarzenia przez Heliosa.. Zmiana decyzji Dzeusa.. Pojawienie się niezwykle pięknej i wonnej rośliny.. Przestrogi jej matki, Demeter.. 3.Porwanie Kory do krainy ciemności przez Hadesa.. Rozmowa Demeter z bogiem słońca, Heliosem 12.. Poszukiwanie córki 8.. Zabawa Kory na łące.Zabawa Kory na łące., Przestrogi matki., Zerwanie kwiatu., Porwanie Kory przez Hadesa., Poszukiwanie córki., Rozpacz Demeter., Klątwa rzucona na ziemię.Plan wydarzeń w micie o Demeter i Korze.. Dar ziarna dla królewicza Tryptolemosa.7.. 8.spĘdzanie szeŚĆ miesiĘcy po ziemiĄ .Plan wydarzeń w micie o Demeter i Korze..

6.zŁoŚci demeter.

Zbieranie kwiatów przez Persefonę.. Odurzenie dziewczyny wonią tajemniczego kwiatu.3.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Napiszczie szczegółowy plan wydarzeń mitu o Syzyfie 2009-05-11 14:03:10; Napiszcie błagam plan wydarzeń z mitu demeter i kora z mitów greckich 2011-11-15 15:55:00; Jaki jest plan wydarzeń z czytanki pt. Demeter i Kora?. Bohaterowie mitu o Demeter i Korze: Kora - córka Demeter.. Hades porywa Korę.. Bohaterski czyn przyjaciółki Kyane 7.. Praca zbiorowa w klasie.. Bogini piastunką syna króla Keleosa w Eleuzis.6.. Zerwanie kwiatu.. Porwanie Kory przez Hadesa 6.. 4.Kronos pożera 5 swoich dzieci, szóste Reja ratuje i umieszcza na Ziemi.. Przestrogi matki 3.. Bezskuteczne poszukiwania.. Jednak bóg podziemi, Hades, zwabił piękną boginkę właśnie tym kwiatem, który nagle wyrósł spod ziemi i był tak piękny, że Persefona nie mogła powstrzymać się i zerwała roślinę.. Powrót Kory pod .1.Składanie obietnicy Hadesowi przez Zeusa.. Żałoba Demeter przyczyną suszy i głodu.8.. Próba powstrzymania boga przez rusałkę Kiane.Szczegółowy plan wydarzeń ' DEMETER I KORA ' ;) 2 Zobacz odpowiedzi nataliamonroee nataliamonroee 1.Składanie obietnicy Hadesowi przez Zeusa.. 2011-11-30 wszyscy dajecie 20 punktow a jak odpowiem to nic nie ma szukaj w googlach odpowiedzi bedzie latrwiej i szybciej .Demeter zabroniła jej tylko zrywać narcyze.. 3.Zezwolenie Demeter (matki) i ostrzeżenie przed białym kwiatem.. Hades - bóg podziemi.. Spotkanie matki z córką.. Wtedy rydwan z czarnymi końmi porwał Korę do Tartaru.. 2.Prośba Kory o wyjście na łąkę.. 4.Opłakiwanie córki przez Demeter.. 2.Ścinanie sobie wŁosÓw z gŁowy i umieranie jakiejŚ osoby na ziemi.. Kłamstwo Fatmy.4.. Rozkaz Zeusa o odda.napisz plan wydarzeń do mitu o Demeter i Kora Bardzo proszę na.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Zrozpaczona Demeter szukała córki wszędzie.Plan ramowy do Odysei (według opowiedania Homera) Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: karola0907 30.3.2010 (17:57) Plan wydarzeń Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: kasiaxD 3.4.2010 (01:02) szczegółowy plan wydarzeń książki "Alchemik" Paulo Coelho Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 .zna mit o Demeter i Korze III.. Wszystkie odpowiedzi.. 9.Rzucenie klątwy na ziemię.. 5.Rzucenie kłatwy nieurodzaju na ziemię.. Rozpacz Demeter i jej mozolne poszukiwanie córki.Mit o Demeter i Korze - streszczenie, plan wydarzeń .. Zabawa Kory na łące..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt