Morze bałtyckie prezentacja genially

Pobierz

Narew- 5 najdłuższa rzeka Polski- wpada do Wisły.. Na początku kilka słów na temat samego Morza Bałtyckiego.. •roślinność - lasy wraz zamieszkującymi je zwierzętami; •wody -morza, jeziora, rzeki; •formy terenu, np. szczyty, doliny, kotliny, wydmy, plaże; •formy skalne, np .Turystyczne walory Polski.. - filmPotrafisz wskazać korzyści z dostępu do mórz i oceanów.. Wszyscy lubimy wakacje i wakacyjne podróże - odpoczywamy, poznajemy nowe miejsca, nowych ludzi.. Początek Bugu w Polsce.. Prezentacja "Krajobraz wysokogórski Himalajów" zawiera 36 slajdów z informacjami i grafiką - należy uzupełnić ją o mapy i klimatogramy z podręcznika - w darmowych aplikacjach takich się nie znajdzie.. Największa wyspa Morza Bałtyckiego to Gotlandia/Zelandia.Morze Bałtyckie Pozostałe wyspy Morze Bałtyckie dzieli się na 3 baseny: Głębokość Średnia głębokość wynosi 52,3 m[1], maksymalna - 459 m (Głębia Landsort na północny zachód od Gotlandii).. Przedstawia także zjawiska atmosferyczne, zabawy i zwyczaje charakterystyczne dla zimy.. DALCZEGO DRZEWA ZRZUCAJĄ LIŚCIE ?. Tam, gdzie brzegi są wysokie, fale morskie mogą je niszczyć, tworząc strome klify klify.. ul.Gdańska 33.. Największe opady deszczu występują od listopada do kwietnia.Zagraj w grę interaktywną: Morze Bałtyckie pod linkiem: Zapoznaj się z prezentacją multimedialną "Morze Bałtyckie pod linkiem: Uzupełnij ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń na stronie 45-47.Prezentacja "Badania obszarów okołobiegunowych" w genially do edycji - geografia 8..

Bałtyk to płytkie morze szelfowe o średniej głębokości 52m.

Północna części Polski znana jest z nadmorskich krajobrazów, a także z przymorskich jezior, bagien, torfowisk, lasów, czy wydm, które sprawiają, że Bezpośrednio do Morza Bałtyckiego uchodzi też wiele małych rzek z obszaru zwanego przymorzem.nazwy geograficzne i miejscowe (np. Morskie Oko, Dolny Śląsk) - tu jest jednak haczyk: Morze Bałtyckie, ale morze Bałtyk - zasada głosi, że jeśli nazwa własna składa się z dwóch członów i człon drugi jest nieodmieniającym się rzeczownikiem w mianowniku, wtedy człon pierwszy (wyraz pospolity) piszemy małą literą, a człon drugi - dużą (wyspa Uznam czy pustynia Gobi),1.. Obrazy są w większości ruchome - gify.Topic 1. jak było dawniej Pobrzeże Bałtyku stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w Polsce.Wpływa na to przede wszystkim sąsiedztwo morza,które daje wiele możliwości spędzania wolnego czasu.Patrząc dziś na zatłoczone Międzyzdroje, Łebę,Władysławowo,aż trudno uwierzyć,że w przeszłości morskie brzegi właściwie nie przyciągały .Morze Bałtyckie to jedyne morze do którego ma dostęp Polska.. Świętego Jana Pawła II w Pomysku Wielkim.. Prezentacja zawiera 61 slajdów z informacjami i grafiką - należy uzupełnić ją o mapy i klimatogramy z podręcznika - w darmowych aplikacjach takich się nie znajdzie..

Krajobrazy trawiaste sawanny i stepów - prezentacja multimedialna w genial.li do edycji do geografii w klasie 5.

region jest atrakcyjny dla turystów?. Prezentacja "Badania obszarów okołobiegunowych" do geografii - klasa 8 - zawiera 29 slajdów z informacjami i grafiką - należy uzupełnić ją o mapy i klimatogramy z podręcznika - w darmowych aplikacjach takich się nie znajdzie.Siemaneczko ziomeczki, sory że nie ma tak długo filmików ale mój sprzęt sie popsół a ten projekt nagrywam na laptopie brata który trochę zamula ale nie długo.PrzyrodniczeEcho.. 77-121 Pomysk Wielki.. Bardzo urozmaicona linia brzegowa.. Zima jest bardzo łagodna i temperatura nie spada poniżej 0 °C.. Wpływ morza na rzeźbę terenu zależy od: Skał budujących brzeg - im bardziej twarde tym mniejsza zdolność morza do rzeźbienia brzegu.. Ta wiedza pomoże Ci zrozumieć i wyjaśnić znaczenie gospodarki morskiej.. +48 59 822-49-10.Zobacz wszystkie Materiały Australia i Oceania Morze Bałtyckie Możesz również polubić.. Zabawy z mapą.Morze ma duży wpływ na ukształtowanie wybrzeża.. Wisła- najdłuższa rzeka Polski- uchodzi do Morza Bałtyckiego.. ATRAKCJE TURYSTYCZNE POLSKI; Zadanie - wykonanie prezentacji lub projektu ulotki (folderu), który ma zachęcić turystów do odwiedzenia miejsca wybranego przez Ciebie.. : Ewelina Sobolewska.. Wiesz, czym jest łańcuch pokarmowy, a także w jaki sposób rozpuszczalność tlenu w wodzie zależy od temperatury..

Gdy jedziemy nad morze, to wiemy, że będzie plaża, woda, zobaczymy kutry, żaglówki, statki.Prezentacja "Krajobraz wysokogórski Himalajów" w genially do edycji - geografia 5.

Nie musimy się .Morze Bałtyckie ma w granicach naszego państwa linię brzegową (która jest mocno urozmaicona) o długości 770 km, co daje nam naprawdę wiele możliwości.. Jednak te informacje przeczytamy w każdej encyklopedii.MORZE BAŁTYCKIE I GOSPODARKA MORSKA; Zobacz prezentacje.. PrzyrodniczeEcho.. Może to być miejscowość (wieś lub miasto) albo większy obszar (powiat, województwo, region geograficzny .Położenie Krajobraz śródziemnomorki obejmuje państwa takie jak Grecja, Włochy, Francja, Hiszpania i Egipt.. Ta rzeka to Wisła, płynie przez kraj cały, Przez Kraków, Warszawę I Toruń wspaniały.. Dwie największe rzeki naszego kraju to Wisła i Odra.Prawie 90% powierzchni Polski należy do ich dorzecza - to znaczy, że z tak dużego obszaru poprzez dopływy woda trafia najpierw do tych dwóch rzek głównych, a potem do Bałtyku.. Niektóre skały będą też prowadzić do powstawania określonych form terenu np. skały wapienne do nadmorskiego krasu wieżowego.Szkoła Podstawowa im.. Klimat W strefie śródziemnomorskiej występują dwie pory roku: - gorące i suche lato - łagodna i wilgotna zima.. Obrazy są w większości ruchome - gify.Oprac.. Początek Odry w Polsce.. TransportPobrzeża Bałtyku oraz dziedzictwa kulturowego Małopolski na rozwój turystyki na tych obszarach..

Nov 2, 2021Oct 21, 2020Bałtyk to niewielkie morze śródlądowe, które ma połączenie z Oceanem Atlantyckim poprzez cieśniny: Sund, Mały i Wielki Bełt oraz Skagerrak i Kattegat.

Spotykane są one na przykład na wyspie Wolin i w Gdyni.Jun 14, 2020MORZE BAŁTYCKIE PREZENTACJA_O_POLSCE.PPT PORY ROKU ZIMA - Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie zimy jako jednej z pór roku.. PrzyrodniczeEcho.. Płynące wody powierzchniowe Polski .. Jego powierzchnia wynosi aż 386 kilometrów kwadratowych, a średnia głębokość wynosi aż 52 metry.. W Kattegacie głębokość maksymalna wynosi 109 m, ze średnią 24 m. Głębia położona najbliżejAbout Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Jun 21, 2020Z pięknej polskiej góry wypływa źródełko, Które się zamienia w polską rzekę wielką.. Początek Narwi w Polsce.. Wiele innych polskich miast i wsi spotyka, A na samym końcu w polskim morzu znika.. Warta - 3 największa rzeka Polski- uchodzi do Odry.. Turystyka to ważny dział usług, ściśle wiążący się z innymi ich rodzajami, np. transportem, hotelarstwem, gastronomią, handlem.. Wyjeżdżając na wakacje, każdy z nas staje się turystą.. Prezentacja "Krajobraz tajgi i tundry" w genially do edycji - geografia 5 PrzyrodniczeEcho 15.00PLN Sketchnotka - Czy wszystkie skały są twarde - przyroda w klasie IV - wykonana w power point - tutaj w pdf PrzyrodniczeEcho 5.00PLN Klasa 7..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt