Informacje o zenku ten obcy

Pobierz

powieścią obyczajową kryminałem powieścią historyczną 11.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Ten obcy - test ze znajomości lektury.. Pozdrawiam KAPITANTEN OBCY Moim zdaniem jedna z najpiękniejszych lektur szkolnych.. Tweetsonar 12.11.2010 (23:30) Akcja powieści "Ten Obcy" rozgrywa się podczas wakacji we wsi Olszyny.. Zenek był starszy od reszty bohaterów.. Trzy Osiem mniej niż trzy więcej niż trzy nie wiem Kim był ojciec Zenka ?. Proszę podać chociaż jeden argument.. Ula, mieszkając z ciągle zapracowanym ojcem (Leonard Pietraszak), odczuwa brak kogoś bliskiego, marzy o poznaniu bliskiej przyjaciółki.. Obok tej wsi płynęła rzeka Młynówka, na której po powodzi powstała wyspa połączona brzegiem jedynie poprzez przewrócone drzewo.9.. 2.Miejsce akcji to: A. wieś Młynówka C. okolice Wrocławia.. 2010-02-04 18:20:12 PRAWDZIAN Z LEKTURY TEN OBCY 2016-10-16 14:44:35 miejsca wydarzen lektury ten obcy 2011-03-14 18:03:10Ten obcy - książka Ireny Jurgielewiczowej o nastoletnim żulu i złodzieju Zenku.. Akcja powieści toczy się: A. przed wojną C. na przełomie lat 50/60-tych.. Zenek uciekł z domu, ponieważ jego ojciec był alkoholikiem, a matka zmarła.Chciał dostać się do swojego wujka Antosia do Strykowa.Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik..

Zapisz podstawowe informacje o lekturze.

Spis treści 1 Fabuła 2 Bohaterowie 3 Zobacz też 4 Przypisy Fabuła edytuj edytuj kod Nie wiadomo dokładnie kiedy, na zadupiu jakiejś wiochy istniał pewien nastoletni gang.. Nic, był dobrym chłopcem Wazon Obrożę Dunaja Jabłka i 50 zł kaczkę Jaka powieścią jest ,, Ten Obcy " Patriotyczną Detektywistyczną Romantyczną Psychologiczną Przyrodniczą Ile wątków ma powieść ,, ten Obcy " ?. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Kucharzem Prawnikiem Policjantem KsiędzemMar 27, 20211.Akcja powieści toczy się przed wojną 9 żeby zdania powstały :) dzięki.. Uciekł z domu ponieważ czuł sie niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Ula zaprowadza Zenka do gabinetu ojca.. W stosunku do chłopaka jest nieufny, nieco zazdrosny o to, że wzbudza zainteresowanie Pestki, ale w sytuacji kryzysowej wyciąga ku niemu pomocną dłoń i organizuje wyprawę do Strykowa, świadomy, że Zenek nie pokona wielu kilometrów pieszo z chorą nogą.Jest to powieść psychologiczna dla młodzieży.. Oznaczało to, iż chłopiec odzyska rodzinę i będzie mógł zamieszkać u wujka.. Czwórka przyjaciół odkrywa obecność nieznajomego na wyspie.. Ojciec znęcał się nad nim i nie troszczył się o niego, uważając, że wychowanie syna za dużo kosztuje.Jan 28, 2021Zenek Wójcik jest jednym z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy"..

Wyjaśnić znaczenie tytułu powieści I. Jurgielewiczowej "Ten obcy", w oparciu o informacje z lekcji i własne przemyślenia po przeczytaniu lektury.

Dlatego Zenek uciekł z domu, by na własną rękę szukać swojego wuja inżyniera i u niego zacząć nowe, lepsze życie.Charakterystyka Uli Zalewskiej z powieści "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej ściągaj 1 81% 57 głosów Kiedy Ula była małą dziewczynką, jej rodzice rozwiedli się, Ula zamieszkała z mamą.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.. Wszyscy odprowadzili go na stację kolejową, miał wyruszyć do Tczewa.. Tre .. która zakochana w Zenku gotowa jest zrobić wszystko, o co ją tylko poprosi.. Niestety, niedługo potem jej matka zmarła.. Jakim rodzajem powieści jest "Ten obcy"?. Przed wyjazdem Zenek wyznał miłość Uli w liście.. Chłopiec ma ranę na nodze, więc przyjaciele proponują pomoc.. Jego matka nie żyła, a ojciec alkoholik nie interesował się synem.. Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.. Czas i miejsce akcjiGłównym bohaterem lektury p.t.. Po opatrzeniu nogi chłopiec ucieka.. a) Olszczyny b) Olszyny c) Strykowo 3.. Zenek wyjeżdżając do wujka: zostawił Uli list z wyznaniem miłości wyznał prawdę o nałogu ojca obie odpowiedzi są prawdziwe 10.. B. po wojnie D. na przełomie lat 80-tych.. Autorka: Irena Jurgielewiczowa () Tytuł: "Ten obcy" Rodzaj literacki: epika Gatunek literacki: powieść 2.Co wiemy o Zenku - bohaterze powieści Ten obcy?.

Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.

:" Ten Obcy" jest Zenek Wójcik, szesnastoletni chłopak pochodzący z Wrocławia.. Została napisana w 1961 roku.. ELEKTROENERGETYKA 2006 WYBRANE INFORMACJE - PORÓWNANIA - - .. Był z tego powodu bardzo szczęśliwy.. Obcy ucieka w stronę szosy.. Julek spotyka Zenka i stara się z nim porozmawiać.. Jego matka nie żyła.Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy".. W jakiej miejscowości rozgrywają się wydarzenia zaprezentowane w utworze?. Przeczytałam ją jednym tchem, mimo iż momentami płakałam przy niej jak bóbr.. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.. To właśnie przez niego chłopiec uciekł z domu, gdyż czuł się niekochany.Tytułowym bohaterem "Ten Obcy" jest Zenek Wójcik.Chłopiec ma około 16 lat.. a) Reksio b) Max c) Dunaj 4.Na dzisiejszych lekcjach będziemy omawiać lekturę uzupełniającą "Ten obcy".. Dzieci poznają Zenka.. Cele : • uczeń zna biografię bohatera lektury i potrafi ją opowiedzieć, .. .Wypełnić 2 część schematu o Zenku Wójciku.. pierwsze miesiĄce 2006 roku byŁy korzystne dla podmiotÓw .. Załoga nie mogła zapomnieć o Zenku.. Wątek: Pierwsze uczucie.. Mieszka w Warszawie.. Głównymi bohaterami tej książki jest grupa przyjaciół spędzających tam wakacje oraz nieznajomy chłopak, który niespodziewanie pojawił się na wyspie - ulubionym miejscu spotkań przyjaciół.Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Streszczenie lektury Ireny Jurgielewiczowej pt: Ten Obcy Akcja powieści rozgrywa się w osadzie Olszyny.. Odpowiedzieć maksymalnie w 3 zdaniach na pytanie zawarte w temacie lekcji.. Główne wątki Losy Zenka, dzieje przyjaźni pomiędzy nim i dziećmi, a także wątek miłosny między Ulą i Zenkiem.. Szczególnie Ula, która głęboko .. Ukrywali się na jakiejś wyspie.Tajemnica, związana z ukrywaniem się Zenka na wyspie, ciąży mu i powoduje wyrzuty sumienia.. Pierwsze spotkanie dziewczynek nie rokuje niczego .Temat : Jaka jest prawda o Zenku - bohaterze lektury "Ten obcy" I. Jurgielewiczowej.. Autorzy: Łukasz Ćwiek, Mateusz Nieścigorski, Łukasz Kamiński, Karol Nowicki.. Temat: "Ten obcy" opowieścią o niezwykłej przyjaźni, która połączyła grupkę dzieci.. B. Olsztyn D. Olszyny.Kartkówka z wiedzy o lekturze "Ten obcy" Sprawdzian wiadomości z lektury Ten obcy I. Jurgielewiczowej.. Bardzo przywiązałam się do postaci i ogromnie im kibicowałam.. Zaznacz, zamalowując odpowiednią kratkę, czy poniższe zdania są prawdziwe, czy fałszywe.Ten obcy - Plan wydarzeń 1.. Jak wabił się pies karmiony przez Ulę?. Co więcej podkochiwałam się w Zenku i ogromnie żałowałam, że sama nie znam kogoś takiego.Projekt ,,Ten Obcy''.. Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Jego matka nie żyła.Co myśli Pestka o Zenku w Ten Obcy?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt