Zemsta pytania na sprawdzian

Pobierz

Czy wezmą ślub?. Gatunek literacki "Zemsty".. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury.Plik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. c) skontrastowaniu bohaterów.. Zemsta autorstwa Aleksandra hr.. Cześnika 3.. Komizm postaci w "Zemście" polega na: a) nadaniu bohaterom dziwacznych imion.. Co Papkin spisał w swoim testamencie dla Klary?. Gatunek: komedia.. | Złapał ją za rękę i powiedział: Nie lubię Cię, | Kocham Cię.. 30 pytan i odpowiedzi do tekstu"zemsta" (naj plisss) 30 jakich kolwiek pytan do zemsty i odpowiedzi na nie :) To pytanie ma juz najlepsza odpowiedz, jesli znasz lepsza mozesz ja dodacTest z lektury Zemsta".Zemsta jest komedią - czyli takim gatunkiem literackim, w którym kluczową rolę odgrywa komizm - chwyty autora stosowane po to, by rozśmieszyć odbiorcę.. Nie płakałbym za TobąTest sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Jak nazywała się szabla należąca do Papkina?. Co stało na drodze do ich szczęścia?. Kim dla Cześnika była Klara?. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!Pytania i odpowiedzi do lektury Zemsta (.. Czyje to powiedzenie: Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba?.

''zemsta'' pytania odpowiedz?

Kto udzieli im tego ślubu?. a) Rejenta b) Cześnika c) Klary d) Podstoliny 2) W kim był zakochany Wacław?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Zadanie: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12. odpowiedź: Stryj Klary miał na imię Maciej (chodzi o Macieja Cześnika Raptusiewicza).. Test składa się z 12 pytań.. Test Średniowiecze 3. b) upodobnieniu postaci do rzeczywistych typów charakterologicznych.. Cześnik 2.. Dla mnie nie jesteś ładna | tylko piękna.. Test Zbrodnia i kara - Fiodor Dostojewski 3.. Rozwiązanie.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Gdzie potajemnie spotykał sie Wacław z Klara?. Przeczytaj tekst i wykonaj zadania (od 1 do 5).Trudny test z Zemsty.. 2 teksty, 12 zadań z odpowiedziami i wyjaśnieniami.. CKE - zestawy zadań powtórkowych, 18 marca 2020 (dzień 3).. Test Ferdydurke - Witold Gombrowicz 1.. Zawiera 32 pytań.. Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 3.. Czy Cześnik postanowił zemścić się na swoim wrogu?. Cześnik postanowił starać się o rękę Podstoliny, gdyż podziwiał jej: a) niezwykłą urodę b) doświadczenie życiowe c) posiadany majątek d) zalety charakteru 3.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.17..

Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?

Q. ,,Słodki, cichy, z kornym licem, Ale z diabłem, diabłem w duszy.". Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Lista pytań do lektury Zemsta Aleksandra Fredry.Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ZEMSTA" A. FREDRY.. Powiedział, ze " nie" | Smutne - pomyślała i odeszła.. Pytania do lektury.. - konflikt między ich rodzinami.. Nie jesteś w moim sercu, | Jesteś moim sercem.. zemsta na styl.fmczytania ze zrozumieniem, odpowiadania na proste pytania do tekstu, wyszukiwania informacji itp.. (lub testy, ktore uwazasz za niewlasciwe), skontaktuj sie z nami.. Odpowiedz poprawna: c) - czytaj wyjasnienie.. a) Nazywał siebie "Lwem północy".. b) Czuła się oszukana przez Wacława.. c) Pisał list pod dyktando Cześnika.. d) Zamożny wdowiec, mistrz interpretowania prawa na swoją korzyść.. 2.Czyje to słowa ?. )"Zemsta" - przetestuj swoją wiedzę.. - stryja Podstolinę 21.. Z wspolczesnym odzwierciedleniem takiej milosci mozemy sie spotkac dosc czesto.Zobacz pytania o zemsta, dowiedz sie o co pytamy na temat..

( pytania_i_odpowiedzi_na_sprawdzian_z_zemsty.pdf ) ... CZESCI.

a) Raptusiewicz b) Milczek c) Śmigalski d) Dyndalski 4) Jak miał na nazwisko Cześnik?19.. a) w Hannie b) w Podstolinie c) w Klarze 3) Jak miał na nazwisko Rejent?. Komizm - to zatem wyróżnik wszelkiego rodzaju komedii - nie tylko tych dawnych, pisanych na użytek teatrów, ale także współczesnych komedii filmowych, popularnych żartów .. Jak na nazwisko miał Cześnik?. Kogo kochał .Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Czy miłość Klary i Wacława kończy się szczęśliwie ?. Zwierzę z Nilu - dowód miłości w "Zemście".. ;) Za 100% dobrych odpowiedzi dam jutro najlepsza.Egzamin osmoklasisty 2019.. Rodzaj literacki "Zemsty".. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,1) Czas i miejsce akcji w "Zemście" to: a) koniec XVI wieku, stary dworek b) koniec XVIII wieku, stary zamek c) początek XVIII wieku, stary dworek 2) Rodzaj i gatunek literacki, do których należy "Zemsta", to: a) dramat, tragedia b) dramat, komedia c) epika, komedia 3) "Zemstę" rozpoczyna: a) rozmowa Cześnika z Papkinem b) rozmowa Cześnika z Rejentem c) rozmowa Cześnika z Dyndalskim 4) Jakie choroby Cześnika wylicza Dyndalski: a) pedogrę, reumatyzm, kurcz żołądka b) migrenę .z lektury "Zemsta" - Test.. Komu planował oświadczyć się Cześnik?| Na koniec się zapytała: Jakbym odeszła, to byś | płakał za mną?".

Przykładowe pytania na sprawdzianie z "Zemsty": Jakim rodzajem i gatunkiem jest "Zemsta"?

Test Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery 3.. Zawiera 9 pytań.. rodzaj testów: zadania i rozwiązania.. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. Jak nazywa się ojciec Józefa Papkina ?. d) ukazaniu bohaterów z różnych warstw społecznych.. Papkin 7.Wskaż wątek główny w Zemście : a) Cześnik chce poślubić Podstolinę i żyje w niezgodzie ze swoim sąsiadem Rejentem b) Klara i Wacław kochają się z wzajemnością; ich miłości stoi na przeszkodzie waśń Rejenta i Cześnika c) Papkin zamierza poślubić Klarę, kiedy Cześnik ożeni się z Podstoliną 5.Powtórka z polskiego -.. Kto jest autorem książki?. Cześnik wyznaczył Papkinowi rolę: a) obrońcy swoich interesów b) swata i posłańca c) zalotnika Klary .. "Zemsta" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (klucz), plik: -zemsta-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-klucz.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. Kogo dziewczyna poprosiła o pomoc ?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna National Geographic Learning .. "Zemsta" - sprawdzian ze znajmosci lektury.. Kogo jeńcem stał się Wacław ?Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 4.. Kogo opisują te słowa ?. 1) Czyim synem był Wacław?. Jak miał na imię stryj Klary?. Kto jest właścicielem jednej z części zamku ?. Jakie są dwie główne postacie?Sprawdzian wiadomości z lektury pt..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt