Chiny prezentacja geografia

Pobierz

Treść .Chiny to najludniejszy kraj świata i największy pod względem powierzchni w całości leżący w Azji.. Co piaty człowiek na ziemi mieszka w Chinach.Chiny walczą o dominację nie tylko na światowym polu gospodarczym, ale także politycznym i militarnym.. Od powstania Chińskiej Republiki Ludowej państwo stale dąży do poszerzenia swoich granic i stref wpływów.. Mają największą na świecie hodowle grzybów (60 % wszystkich gatunków na ziemi).. Buddyzm liczący ponad 300 milionów wyznawców jest czwartym, co do wielkości systemem wierzeniowym świata, po chrześcijaństwie, islamie, i hinduizmie.Historia Chin.. Terytorium Chińskiej Republiki Ludowej skupia 6,5% powierzchni lądowej świata i prawie jedną piątą światowej populacji ludzi.. Tematy: starożytne Chiny, chińska sztuka wojny, historia Chin i język chiński.. Informacje ogólne Stolica: Pekin Powierzchnia: 9561 tys. km2 Ludność: 1,39 mld mieszk.. W 1996 roku wyprodukowali ich 600 000 ton.. Także o chińskiej gospodarce i polityce.Chiny mają najstarszy na świecie kalendarz - księżycowy pochodzący z 2600 r. p.n.e. 12.. Prezi's Big Ideas 2021: Expert advice for the new yearWitam Chciałem pokazać wam prezentacje o Chinach.. Chiny ze względu na swoje ogromne terytorium charakteryzują się urozmaiconą rzeźbą terenu.. 1 i ust.. poleca 83 % 981 głosów.. 2009-11 .Chiny warto zobaczyć nie tylko ze względu na liczące tysiące lat zabytki, ale głównie na orientalną kulturę..

Chiny - prezentacja.

W geografii pojęcie "Chiny" odnosi się do Chińskiej Republiki Ludowej, państwa położonego w Azji Wschodniej i zajmującego powierzchnię ok. 9,6 mln km 2.. Chiny niemal od zawsze kojarzą się z wielką liczbą ludności, obecnie ocenianą na ponad 1,347 mld osób (2010 r.), przy gęstości zaludnienia wynoszącej ok. 140 osób/km 2.Chiny: Język urzędowy ChRL Oficjalnym językiem Chińskiej Republiki Ludowej jest Pǔtōnghuà, czyli mowa powszechna, po angielsku określana jako Mandarin Chinese .. 中華人民共和國; pinyin Zhōnghuá Rénmín Gònghéguó, wymowa i), potocznie Chiny (chiń.. Według mnie, tekst ten powinien wyglądać tak: Chiny zajmują powierzchnię 9 596 960 km2 (ok. 9,6 mln km2), stanowi to 6,4 % powierzchni lądów na Ziemi.Cywilizacja chińska rozwijała się pomiędzy dwiema rzekami Huang-ho i Jangcy-ciang począwszy od XVII-IX wieku p.n.e. Chiny.. W rzeźbie Chiny przeważają .. Niziny Wysokie szczyty o wysokości ponad 7 000 m. Wyżyny i góry Równiny Następne.. Geografia Chin: Zobacz te .Rzeźba.. Geografia - Chiny 2013-04-15 23:00:37; Geografia.. To najdłuższa nieprzerwanie istniejąca cywilizacja świata.. Jako zorganizowane państwo Chiny istnieją od 221 roku p.n.e., kiedy to zaczął się kształtować język chiński jednoczący ludy mieszkające na wschodzie Azji.Chiny - są największym państwem azjatyckim (nie licząc azjatyckiej części Rosji) i największym na świecie pod względem liczby ludności..

2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie RODO informujemy, że strona geografia24.pl gromadzi i przetwarza dane osobowe oraz używa plików cookies.Gramatyka, czasy gramatyczne, formy wyrażania przyszłości, konstrukcje gramatyczne i czasowniki regularne i nieregularne.

Chiny to najludniejszy kraj świata.. Jest charakterystyczne dla państwwysoko rozwiniętych, gdzie rolnictwo jest uprzemysłowione.. Ze względu na rozległe terytorium Chin wierzenia i obyczaje są różnorodne.. Najstarsze zabytki pisma chińskiego pochodzą z 1600 roku p.n.e. chociaż trudno jest jednoznacznie ustalić od kiedy powstawały pierwsze formy pisma Chińczyków.. Pierwszym celem Chińskiej ekspansji okazał się niezależny od Chin w latach Tybet.. Jego charakterystycznymi cechami są:Swym zasięgiem konfucjanizm obejmuje w zasadzie tylko Chiny oraz obszary, na których zaznaczył się wpływ kultury chińskiej.. (2020) Język urzędowy: chiński Jednostka monetarna: yuan Święto narodowe: 1 października (rocznica proklamowania ChRL 1949) Podział administracyjny: 22 prowincje, 6 regionów autonomicznych i 3 .Blog.. Prezentacja robiona na: GEOGRAFIA II gimnazjum "Chiny" Jest mojego autorstwa.Prezentacja multimedialna "O psie, który jeździł koleją" z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 2020 Wyniki 5. edycji konkursu "Czytanie jest the best" Praca szkoły (biblioteki) w czasie pandemii - najważniejsze komunikaty, ogłoszeniaCHINY, Zhongguo, Chińska Republika Ludowa, Zhonghua Renmin Gongheguo, państwo w środk.. 74 slajdy, ok. 10 minut pokazu z muzyką chińskiej wokalistki..

中國; pinyin Zhōngguó, wymowa i) - państwo w Azji Wschodniej, obejmujące historyczne Chiny (bez Tajwanu) oraz Tybet i inne ziemie w Azji Środkowej zamieszkane w sumie przez 56 grup ...Internetowa encyklopedia PWN - zawierająca ok. 200 tysięcy artykułów, haseł, ilustracji, kalendariów, tabel ze stale aktualizowanej bazy encyklopedycznej Wydawnictwa Naukowego PWN - to najlepsze źródło rzetelnej i wiarygodnej wiedzy.Plik chiny.doc na koncie użytkownika paula108a • folder CHINY • Data dodania: 21 lis 2013Geografia Chin.

Podobne pytania.. Terytorium Chin to głównie obszary wyżynne i górzyste.. Putonghua to sztucznie utworzony język ogólnonarodowy, który powstał na bazie jednego z dialektów, którymi posługiwano się w Pekinie.Rolnictwo wysokotowarowe (towarowe) ROLNICTWO WYSOKOTOWAROWE (TOWAROWE), w którym uzyskiwane zbiory przekraczają zapotrzebowanie na żywnośćna danym obszarze, a produkcja jest tak duża,żewiększośćtowarówtrafia na rynek krajowy lub zagraniczny.. Chiny są obecnie wiodącym producentem rowerów.. Przekonania większości Chińczyków zostały oparte na 3 szkołach: konfucjanizmie,Działając w zgodzie z art. 13 ust.. Armia Chińska przejęła .Quiz - Geografia - Chiny.. Jeśli wam się spodoba zostawcie łapkę w górze, a także zostawicie komentarz oraz jakie państwo chcielibyści.Geografia; Język angielski; Język niemiecki; Dodaj materiał; Zadaj pytanie; Baza wiedzy / Geografia / Azja.. 75% terytorium państwa leży na wysokości powyżej 500 m n.p.m. Niziny zajmują niewielki procent, bo tylko 12%, zaś tereny górzyste, leżące powyżej 3000 m n.p.m. aż 23% powierzchni kraju.Prezentacja multimedialna.. Mówiąc o historii Chin należy brać pod uwagę obszar kulturowy i językowy, a nie tylko obecnie istniejąca Chińską Republikę Ludową, która nazywana jest popularnie Chinami, zwłaszcza, że historia ChRL jest tylko drobnym epizodem w dziejach "Państwa Środka" (Zhōngguó), jak nazywają ten kraj jego mieszkańcy.. Chiny | U zarania dziejów baśniowe legendy .Wszystko o Chinach, blog i artykuły o kulturze chińskiej.. Teksty użytkowe, listy, ogłoszenia, zaproszania oraz słownictwo tematyczne i przydatne zwroty.cześć, na Twoim miejscu nie brałbym tych odpowiedzi powyżej w ciemno, gdyż jest tam sporo błędów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt