Wiersz potwór ekologiczny

Pobierz

CENA: 11,90 zł.Klasa 1b i 1c Zakres materiału do nauki i powtórzenia w dniach 16.03 - 25.03.. Raz potwór na śmietniku żył, wybredny niesłychanie.. Ziemia, niegdyś piękna i zielona.. Od wschodu słońca aż po zmrok wciąż chrupał śmiecie niczym smok - na podwieczorek, obiad, lunch, kolację i śniadanie… Miał śliczny przód i cudny tył,Przeczytaj wiersz ,,Potwór ekologiczny" s.36 ( podręcznik).. Cała swego blasku będzie pozbawiona.. przepisać wyrazy do zeszytu języka polskiego z zakładki str.34-35 oraz wykonać ilustracje w zeszycie do litery h i ch udzielanie odpowiedzi do wysłuchanego wiersza Podręcznik str. 32-33 Ćw.. - Co jeszcze dobrego dla środowiska mógłby zrobic taki potwór?. Wykonaj zadania 1,2,3,4 strona 30-31.. Na początek posłuchajcie wiersza Natalii Usenko "Potwór ekologiczny" (tekst przesłany drogą mailową) Spróbujcie odpowiedzieć na pytania: - Dlaczego autorka nadała swojemu wierszowi tytuł "Potwór ekologiczny"?. Zeszyt ćwiczeń (biała papuga) strona 30-31.. Meilem otrzymaliście materiały do pracy.. Co lubił jeść?. Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb.Kochane dzieciaczki, wiele razy już poruszaliśmy temat ekologii i segregacji śmieci.. Author .Słuchanie wiersza "Chora rzeka" J. Papuziińskiej.. Przypomnij sobie na czym polega sortowanie śmieci?.

- Dlaczego potwór był wybredny?

Niech czysta woda i zieleń łąk, Niech błękit nieba i ptaków lot, To" Piosenka Ekologiczna - Kabaret SkeczEkologia i sprzątanie to sposób na świata ratowanie.. wciąż chrupał śmieci .Wysłuchaj czytanego przez rodzica wiersza "Potwór ekologiczny" (str. 36).. - Zmierz i podaj długość np. papierków, butelki po soku, po wodzie, pudełka itd.. Postaraj się ustnie odpowiedzieć na pytania 1, 2, 3, które znajdują się pod wierszem.. - Co potwór lubił jeść?Wiersz "Potwór ekologiczny" Czytanie tekstów str.78-79-80 odpowiedzi na pytania pod ilustracjami.. Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.. Narysuj, jak wyobrażasz sobie ekologicznego potwora.. Przeczytaj wiersz Natalii Usenko ,,Potwór ekologiczny" ( podręcznik str. 36).. Przeczytaj inscenizację ,,Kto ma olej w głowie?". Teraz posłuchajcie cioci Agnieszki, która czyta dla Was wiersz o potworze ekologicznym.. Potwór ekologiczny Raz potwór na śmietniku żył, wybredny niesłychanie.. 6.Celem filmu jest edukacja dzieci w szkołach podstawowych w Stalowej Woli._____Even the best business needs ex.. "Potwór ekologiczny".. Ninkę przygotowała Ewa Lipińska - Glica Wyróżnienie- Iga Ciastoń , która recytowała wiersz Natalii Usenko ,,Potwór ekologiczny".W ramach projektu Kaliskiej Przygody z Odpadami realizowanego w naszej szkole został ogłoszony kolejny szkolny konkurs, tym razem Rodzinny Konkurs Ekologiczny pt. "NASZ EKO-POTWOREK"..

Jak wyglądał ekologiczny potwór?

Od wschodu słońca aż po zmrokPoproś kogoś bliskiego o przeczytanie wiersza "Potwór ekologiczny" (podręcznik str. 36) Czego uczy potwór ?. Ile centymetrów ma śmieć?. Polonistyczne str.25-26 Podręcznik str.34-35I miejsce zdobyła Nina Wiercioch , która zaprezentowała wiersz Gabrieli Skrzypczak ,,Ratujmy Ziemię".. 2020 r. Edukacja polonistyczna: WAŻNE: W ćwiczeniu do każdego tematu na dole strony znajduje się odnośnik do odpowiedniej Od wschodu słońca, aż po zmrok.. Przygotuj linijkę.. 3.Narysuj, jak wyobrażasz sobie ekologicznego potwora, wymyśl dla niego imię i zapisz je.2.. Przeczytaj wiersz pt. "Potwór ekologiczny"- podręcznik polonistyczny str. 36.. Wysłuchanie wiersza Usenko Natalii " Potwór ekologiczny".. Rodzic czyta wiersz, następnie zadaje przykładowe pytania: Dlaczego poetka nadała swojemu wierszowi tytuł "Ekologiczny potwór"?. Edukacja polonistyczna.4.. - Narysuj , jak wyobrażasz sobie ekologicznego potwora.2020-03-23 Zadania na poniedziałek - 23marca Edukacja przyrodnicza.. Ustnie odpowiedz na pytania ( podręcznik str. 36).. - Gdzie mieszkał potwór i czym się zajmował?. Od wschodu słońca aż po zmrok wciąż chrupał śmiecie niczym smok -Tęsknotę, Panie, wlej nam w duszę (Hymn ekologiczny) - Religijne "Niech czysta woda i zieleń łąk, Niech błękit nieba i ptaków lot, To wszystko coś Panie stworzył mocą swoich rąk, Niech głosi chwałę Twą..

- Jak wyglądał ekologiczny potwór?

Wykonaj ćwiczenia polonistyczne str. 30-31.. Następnie wykonaj zadanie 1 i 2 na stronie 29 w ćwiczeniach.. Co dobrego może jeszcze zrobić ?. Wykonanie pracy plastycznej " Ekologiczny .Mieszkają tam t inni bardzo fajni Goście.Zaproście ich do siebie.Poza wierszem tytułowym, znajdują się w zbiorku inne ciekawe wierszyki: Niedźwiedź i jeżyk Wiosenna poduszka Bajeczka zimowa Potwór ekologiczny Dziwny smok.. Przez nasze maszyny zostały zagłuszone.. Na podstawie wiersza odpowiedzcie ustnie na pytania: - Jak wyglądał potwór?. Wysłuchanie wiersza i rozmowa na jego temat rozwijanie umiejętności rozróżniania elementów świata fikcji od rzeczywistości, kształtowanie postawy proekologicznej) Potwór ekologiczny.. Oni już odrobili swoją pracę a Wy?. Portret ekologicznego potwora - wykonać ilustrację do wiersza "Potwór ekologiczny" N. Usenko.. Odpowiedz na pytania znajdujące się pod tekstem.. Na czym polega sortowanie śmieci?. Zabawa ruchowa rozluźniająca " Kropelka wody ", eksperymentowanie - określanie stopnia zabrudzenia wody oraz przyczyn jej zanieczyszczenia - płyny, proszki do prania, smary śmieci..

Posłuchaj wiersza N. Usenko "Potwór ekologiczny".

- słuchanie wiersza N. Usenko "Potwór ekologiczny".. Od wschodu słońca aż po zmrokI.Ekologia - co to takiego?. W zeszycie w linijki napisz: Lekcja wyrazy z h wyrazy z ch Do tabelki wpisz wyrazy z h i ch wybrane z czytanki na stronie 35.ZAMÓW PODKŁAD, PŁYTĘ CD LUB MP3: płycie 13 piosenek oraz ich wersje instrumentalne, .1 .Ekologia - co to takiego?. Edukacja plastyczno-techniczna: Wybierz sobie jedno zadanie i je wykonaj Zadanie 1.W tym tygodniu będziemy się zajmować tematyką ekologiczną.. Potwór ekologiczny Raz potwór na śmietniku żył, wybredny niesłychanie.. Konkurs adresowany był do dzieci z oddziału przedszkolnego 5/6 latków i uczniów klas I -IV i ich rodzin.Czytanie z Rodzicami: "Potwór ekologiczny" - s. 36, "Kto ma olej w głowie?". Alicja Średnicka-Grodzka.. - s. 38,39, "Ale się wiosna zdziwi" - s. 40, " Obserwujemy pogodę" - s. 41, "Już wiosna" s. 44-45 .. Wiersze o tematyce ekologicznej.. Może tak jak Wasi przyjaciele z przedszkola - Basia, Antek czy Marysia?. Rodzic czyta wiersz: Potwór ekologiczny Raz potwór na śmietniku żył, wybredny niesłychanie.. Wykonaj zadania w ćwiczeniach na str.30 i 31 W zeszycie do języka polskiego napisz: Lekcja w domuPosłuchaj czytanego przez mamę lub tatę wiersza pt." Potwór ekologiczny" i spróbuj odpowiedzieć na pytania znajdujące się poniżej (czytanka s.36).. Drzewa niegdyś zdrowe, a ptaki wesołe-.. Wykonaj ćwiczenie 1, 3 i 4 w ćwiczeniach do edukacji polonistycznej ( w linie) str. 30 i 31.. Zadanie 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt