Zaczarowana zagroda postacie drugoplanowe

Pobierz

Andrzej, Janek i Władek, kompani profesora, Elegancik.BOHATEROWIE ZACZAROWANEJ ZAGRODY.. Rodzaje aktywności: - polonistyczna, - artystyczna, - ruchowa.. Bohaterowie Profesor Dobrowolski - jest reprezentantem świata ludzi w opowiadaniu Jest podróżnikiem - polarnikiem i badaczem, którego od wielu lat interesują tajemnice niezbadanego, mroźnego kontynentu - Antarktydy i żyjących tu zwierząt.ZaPoznaj bohaterów książki Zaczarowana zagroda Czesława Centkiewicza.. Hasło: 17. Ilu synów miał krawiec?. Wymagania programowe: Umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstów literackich.. Zadanie dla chętnych: Pod każdą liczbą napisz liczbę o5mniejszą od niej.. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób to zrobiły, bo przecież Adele nie potrafią latać.. Ucieczka pingwinów z zagrody.- rozróżnia i nazywa postacie główne i drugoplanowe występujące w lekturze, - posiada wiadomości o życiu pingwinów, - zna tabliczkę mnożenia w zakresie 30, - zna kolejność wykonywania działań B. w kategorii umiejętności - opisuje wygląd pingwina, - wyszukuje fragmentu tekstu na określony temat,Rankiem ku swemu ogromnemu zdziwieniu zauważają, że pingwiny w tajemniczy sposób uciekły z zagrody.. Mieliśmy do wykonania trudne zadanie.. Budowa zagrody.. Imi ę młodego przyrodnika.. Zbudowanie lodowej zagrody dla pingwinów.. 1) Akcja książki toczy się na "Stacji imienia profesora Dobrowolskiego na wschodnich brzegach Antarktydy"..

...Postacie drugoplanowe 3.

10 87 25 11 19 55 100 21 63 42Zaczarowana zagroda - Plan wydarzeń.. Najpierw pod kierunkiem pani narysowaliśmy pingwina.. Jako jedyny ostał się on w zagrodzie.Pingwiny uciekały z lodowej zagrody, wchodząc sobie na plecy, a ludzie nie wiedzieli, w jaki sposób to robią.. Kolejno wdrapywały się sobie po plecach, po czym ześlizgiwały się na zewnątrz.. 4.Plik zaczarowana zagroda bohaterowie.pdf na koncie użytkownika getrefonly • Data dodania: 9 mar 2015Wizualizacja książki z animacjami 3D i słuchowiskiem zrealizowana na wystawę stałą dla Muzeum Historycznego w Legionowie.. Zapraszamy na wystawę i do SUBSKRYP.Lusterko - "Bazyliszek"Obrączka - "Zaczarowana zagroda"Tratwa - "Nie płacz koziołku"Pantofelek -"Kopciuszek"Gniazdo - "Kajtkowe przygody"Wieża - "Szewczyk Dratewka"Hełm - "Jak Wojtek został strażakiem"Czarownica - "Szewczyk Dratewka"KONKURENCJA IX - PYTANIA Z WYBOREM 4 pWybierz najlepszą odpowiedź.1.. Do wykonania tej pracy zainspirowała nas czytana na zajęciach lektura pt. "Zaczarowana zagroda" A. i Cz. Centkiewiczów.. Na małe pingwiny czyha drapieżna mewa-skua.. wypisz postacie z zaczarowanej zagrodyPoznajemy bohaterów książki "Zaczarowana zagroda" - scenariusz zajęć.. Termin: drugie półrocze 2 klasy..

Zaczarowana zagroda 2.odpowiedział (a) 26.01.2013 o 13:23.

Drugiego dnia ludzie podwyższyli mur lodowej zagrody, ale i tak pingwiny się z niej wydostały (w środku pozostały dwa).Żywią się robakami i rybami przyniesionymi przez rodziców w żołądku i częściowo już strawionymi.. Wydarzenia przedstawione w opowiadaniu "Zaczarowana zagroda" rozgrywają się na wschodnim wybrzeżu Antarktydy, gdzie mieści się stacja polarna im.. Pingwiny są największą pasją polarnika, dlatego pragnie poznać ich obyczaje.Displaying Zaczarowana-Zagroda.pdf.. Plan naukowców, by oznakować pingwiny obrączkami.. Przezwisko ulubionego pingwina.. i powstały prawdziwe kolonie tych niezwykłych ptaków.Jakie były postacie z zaczarowanej zagrody?. Opis stacji polarnej im.. Odpływa na niej pingwin.. Dobrowolskiego.. Odpowiedź na tę zagadkę zna jedynie mały pingwin z białą łatką na brzuchu, która przypomina zabawny surducik.. 2) Głównymi bohaterami są Elegancik, Profesor i jego przyjaciele, oraz inne pingwiny.Polarnicy postanowili na własne oczy to zobaczyć - i rzeczywiście okazało się, że pingwiny znalazły świetny sposób wydostania się z zagrody.. Materiał, z którego pingwiny buduj ą gniazda.. Dobrowolskiego.. Zagonienie pingwinów do zagrody.. Tajemnicze zniknięcie pingwinów - sytuacja powtarza się trzy razy.. Oblicz: 32+6= 84-2= 45+10= 56+4= 93-21= 31+31= 28+7= 31-6= 100-1= Pod każdą liczbą napisz liczbę o7większą od niej..

Nastała sroga zima.Zaczarowana zagroda - Czas i miejsce akcji.

Inna nazwa podró ży pingwinów.. Pingwiny też mają swoje przedszkola.. Badacze byli zdumieni tym, co pingwiny wyprawiają w "zaczarowanej zagrodzie".. Gdy rodzice wyruszają na poszukiwanie pożywienia, pozostałe ptaki strzegą wszystkich malców.. Profesor Dobrowolski, podróżnik.. Później rozkopiowaliśmy pingwina.. Zakładano je pingwinom..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt