Odmiana czasownika testy

Pobierz

Wpisz poprawną opcję.. Określ osobę,liczbę,czas,rodzaj i formę.. Przez co odmieniaja się czasowniki: Osoby, czasy, liczby, przypadki, rodzaje, strona, aspekt Liczby, czasy, tryby, osoby, aspekt, Liczby, osoby, czasy, tryby, rodzaje, aspekt, strona Czasy, liczby, osoby Nie wiem!. Czasownik UKŁADAJCIE jest w.. Musisz kliknąć myszką (lub palcem z telefonu) na właściwą opcję w kwadratowych nawiasach.4) Czasownik odmienia się przez: a) osoby b) przypadki c) liczby d) czasy e) rodzaje 5) Czasowniki mogą występować w czasie: a) tylko teraźniejszym b) tylko w przeszłym c) w przeszłym, teraźniejszym, przyszłym 6) Czasowniki w l. pojedynczej odmieniają się przez rodzaj: a) męski, żeński,nijaki b) męskoosobowy c) niemęskoosobowy 7) Czasowniki w l. mnogiej odmieniają się przez rodzaj: a) męski b) żeński c) nijaki d) męskoosobowy e) niemęskoosobowy 8) W jakiej formie mogą .Testy certyfikatowe z języka polskiego B1: odmiana czasownika w czasie przeszłym Instrukcja do testów i ćwiczeń Wpisz poprawną opcję W każdej z komórek można kliknąć myszką (lub palcem na smartfonie) i wpisać słowo (lub literę, w zależności od zadania).. Ilość pytań: 17 Rozwiązywany: 1397 razy.. Odmień czasownik "grać" we wszystkich trybach (czasach i rodzajach):Odmiana przez przypadki.. Dzisiaj uczennice będą wypisywały zaproszenia.Czasownik - sprawdzian..

0%Odmiana czasownika.

Więcej ćwiczeń dla Odmiana czasowników nieregularnych w czasie teraźniejszym: 0591.. W niektórych pytaniach trzeba się upewnić czy chodzi o przeczenie czy pytanie.Test: Czasownik klasa 4.. W każdej z komórek można kliknąć myszką (lub palcem na smartfonie) i wpisać słowo (lub literę, w zależności od zadania).. Komponenty za darmo; Pomoc; Załóż konto; reklama.. Co się z nim dzieje?. Zaznacz zdanie, które zawiera 2 czasowniki Ala idzie ulicą.. To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.Test: Francuski - odmiana czasownika avoir - mieć Opis testu: Autor nie dołączył opisu testu Liczba pytań: 16 Poziom: Średni Rozwiązany: 368 razy Średnia ocena:odmiana czasownika w języku niemieckim - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.. Turyści wędrują górskim szlakiem.. Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Na jakie pytanie nie odpowiada czasownik?. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Występują bezokoliczniki!. Test nie jest trudny,jednak pomoże ci nauczyć się na test lub kartkówkę.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.1) Czasowniki nazywają a) osoby b) czynności c) stany d) cechy 2) Czasowniki odpowiadają na pytanie a) jak?. Liczba pytań: 12.Jest odmienną i samodzielną częścią mowy..

Określ formę gramatyczną czasownika: 2.

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu .. zawiera 2 czasowniki?. Zaznacz poprawną opcję.. f) co się z nim dzieje?. W podanych zdaniach podkreśl czasowniki, określ ich liczbę, osobę, rodzaj, czas, tryb.. Składa się z kilku pytań, gdzie trzeba wybrać am, is, albo are, tak by utworzyć poprawne zdanie.. 2000-2020 e-ANG.plJęzyk hiszpański - testy z gramatyki hiszpańskiej, ćwiczenia z hiszpańskiego, testy ze słownictwa, gramatyka hiszpańska test, odmiana czasownika test, czasy ćwiczenia.. Odmiana przez osoby to oznaczenie wykonawcy czynności, czyli podmiotu.. Które czasowniki pasują do których zdań?. Wypisz je ze zdań i określ osobę , liczbę , rodzaj i czas.. Zaznacz poprawną opcjęSprawdzian z gramatyki - czasownik - klasa V. a) Mama kupiła prezent synowi, który ma urodziny.. Marek biegnie do szkoły.. Czy zdanie; "Mój pies Lilka bardzo szybko biega i wysoko skacze.". Hania oblicza zadanie, a później je zapisuje.. sprechen arbeiten sein.test czasowniki modalne Czasowniki modalne niemiecki 1. going there tonight.Eduelo zawiera ponad 22 tysiące zadań i filmów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych..

znajomość i odmiana czasowników znajdujących się na tym linku: Ilość pytań: 9 Rozwiązywany: 5426 razy.

Część 1.. Spośród podanych czasowników podkreśl czasowniki dokonane: 3. c) Idź do domu i posprzątaj.Początkujący od zera (A1) Ćwiczenie sprawdzające znajomość odmiany czasownika BYĆ, czyli BE.. (level A2)CZASOWNIK - SPRAWDZIAN KL. IV 1.. Imię i nazwisko .. klasa .. UWAGA!. Test sprawdza wiedzę z zakresu odmiany przez przypadki w języku polskim/.. Uzupełnij puste miejsca, wpisując czasowniki w poprawnej formie.. W podanych zdaniach podkreśl czasowniki.. W języku polskim wyróżnia się trzy osoby:Odmiana polskich czasowników Testy i Gry na portalu bab.la ułatwiają naukę języków obcych przez zabawę.. Który z kolei?. Pytanie drugie!. 3) Wskaż czasowniki a) czytanie b) przeczytać c) czytamy d) czytanka e) przeczytał f) przeczytana 4) Wskaż czasowniki a) słone b) posól c) posolić d) posolony e) posoliła 5) .Instrukcja do testów i ćwiczeń.. d) jaki?. e) kiedy ?. czasowniki modalne; Text "Wie der Morgen, so der Tag" - Vokabeln; Odmiana czasowników modalnych können i müssen.Odmiana czasowników nieregularnych w czasie teraźniejszym - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Wśród testów można wybrać jeden z kategorii Gramatyka, aby poćwiczyć polskie czasowniki, a gry, takie jak Wisielec i Memorize, pomagają w utrwaleniu polskiego słownictwa.Odmiana czasownika Przyjrzyj się czasownikom i przeczytaj zdania..

Os. 1, l. Poj Os. 1, l. Mng Os. 2 , l. Poj Os. 2, l. Mng Os. 3, l. Poj Os. 3, l. MngOdmiana czasownika.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt